21. 5. 2024

Přebor Prahy dorostenců na TK Konstruktiva ovládl K. Komínek

Kompletní výsledky:

Na dvorcích TK Konstruktivy se pod záštitou MČ Prahy 4 utkalo celkem 64 dorostenců o titul Přeborníka Prahy dorostu na otevřených dvorcích.

Turnaj ukázal velmi dobrou hru mnoha hráčů, obdivuhodná byla zejména jejich pohyblivost a obratnost, se kterou se pohybují po dvorci. První nasazený David Petrofský (Sokol Vysočany) vypadl v semifinále se sedmým nasazeným Kryštofem Komínkem (TK Sparta Praha), druhý nasazený Lukáš Dvořák (HAMR) podlehl ve čtvrtfinále nenasazenému Maxi Hankeovi ze Sokolu Vysočany. Tomu v semifinále nenastoupil štvanický Hanzelín, takže ve finále se utkali Kryštof Komínek a Max Hanke. Ve finále byl úspěšnější Komínek 6/3, 6/4

Ve čtyřhře se do finále probojovali první i druhý nasazený pár, tedy D. Petrofský s Dvořákem proti Danielům Stauchovi (Modřany 2005) a Voleskému(HAMR), první jmenovaní zvítězili 6/7, 6/0, 1/0 (8)

Toman z TK Sparta Praha přeborník Prahy v mladších žácích

Kompletní výsledky Přeboru Prahy mladších žáků 2024:na dvorcích LOB Bohnice

Na Přeboru Prahy mladších žáků se sešlo celkem 55 hráčů, což bylo o 9 méně než byl připravený hrací plán. Souvisí to asi s celkovou krizí v této věkové kategorii vzniklé opatřeními během Covidu 19.

A tak jako u žákyň, tak i tady byl znát značný rozdíl mezi nasazenými a „zbytekm světa“, i když to nebylo tak markantní jako u dívek.

Do finále se probojovali první nasazený Filip Wollner z I. ČLTK a druhý sparťan Bruno Toman, kteří v semifinále porazili třetího a čtvrtého nasazeného (L. Kačína a M. Weigerta), takže nedošlo k žádným velkým překvapením.

Wollner a Toman

Ve finále nakonec byl úspěšnější Bruno, který přehrál Filipa 6/3, 7/5

Ve čtyřhře zvítězili druzí nasazení bratří Ječmínkové z LTC Modřany 2005, kteří ve finále přehráli Kačína s Weigertem a nutno konstatovat, že jejich cesta do finále byla velmi jednoznačná.

Needle2

Přebornicí Prahy dorostenek se stala Natalie Donald

Natalie Donald z TK Olymp Praha zvítězila na Přeborech Prahy dorostenek 2024.

Letošních bojů o přebornici Prahy v dorostu na kurtech SK Aritma Praha se zúčastnilo 64 hráček. Už od prvního kola byly k vidění pěkné zápasy. Mezi posledních 16 postoupilo všech 16 nasazených hráček. Od čtvrtfinále byl k vidění opravdu pěkný tenis. Ze čtvrtfinalistek mohla postoupit do finále kterákoliv hráčka. Nakonec titul získala Natálie Donal (TK Olymp Praha), která ve finále zdolala Karolínu Ječmínkovou (TK Sparta Praha) 6:2, 6:1. Přestože výsledek vypadá jednoznačně, finále mělo dobrou úroveň.

Ve čtyřhře bojovalo o vítězství 21 dvojic. Nakonec v pondělním finále hrály o titul přebornic 3 hráčky LTC Modřany a jedna ze Sparty.  Přebornicemi se staly Svobodová V.  a Zikmundová V., na druhém místě skončily Šturcová N. a Zítková K. . Modřany měli na přeboru nejpočetnější zastoupení v závěrečných kolech dvouhry i čtyřhry. Mají teď opravdu silnou generaci děvčat.

Chování hráček zejména v posledních dvou dnech turnaj bylo fantastické. Rozhodčí turnaje Filip Sachl nemusel řešit žádný vážný konflikt.

Přebornicí Prahy mladších žákyň je Kurylová

Kompletní výsledky Přeboru Prahy mladších žákyň na otevřených dvorcích:

Na pražské Spartě se od 18. května 2024 sešlo 51 mladších žákyň, což, vzhledem k tomu, že soutěž byla vypsána pro 64 dívek, bylo málo.

Přesto´, jak konstatovala Radka Bobková, která turnaj s přehledem řídila, bylo to setkání dvou světů tenisu. Tedy hráček, které trénují dvakrát denně a dívek, které trénují dvakrát týdně. Když se podíváme do výsledků, tak zjistíme, že , až na malé výjimky, byly výsledky velmi jednoznačné. První čtyři nasazené hráčky postupovaly soutěží velmi snadno, první dvě, tedy domácí sparťanky Kurylová a Adéla Svoboda až do finále ztratily shodně jen tři gemy ve čtyřech zápasech, aby ve finále rozehrály třísetovou bitvu, kde na začátku za delší konec tahala Adéla, ale nakonec Nicole zvítězila 3/6, 6/3 a 6/1.

Obě potom ovládly i soutěž ve čtyřhře, kde ve finále porazily pár Mabouka (TC ESO), Dušková (LTC Modřany 2005) v super tiebreaku 3. sady